Přírodní bojovník proti rakovině

Pomáhá potlačit bolest po tvrdém tréninku, ale jeho potenciální přínosy jdou mnohem dál. Koukej na tohle.

Přírodní bojovník proti rakovině_HIGHPROTEIN_článek

Použijte kurkumin k poražení rakoviny

Kurkumin je polyfenol a zdá se být obzvláště nadaným. Bylo provedeno více než 2 000 studií, kde se ukázalo, že je účinným bojovníkem proti rakovině prostaty, prsu, jater, tlustého střeva, plic a pankreatu. A na rozdíl od běžných chemoterapeutických činidel neškodí zdravým buňkám.

Bylo prokázáno, že kurkumin moduluje růst nádoru regulací signálních cest mnoha buněk včetně dráhy proliferace buněk (cyklin D1, c-myc), dráhy buněčného přežití (Bcl-2, Bcl-xL, cFLIP, XIAP, c-IAP1), aktivační cesta (kaspáza-8, 3, 9), nádorová supresorová dráha (p53, p21), receptorová dráha smrti (DR4, DR5), mitochondriální dráhy a dráha protein kinázy (JNK, Akt a AMPK).

Bohužel tělo velmi dobře neabsorbuje kurkumin. Jednoduché požití jako hlavní složky prášku z kari, bez ohledu na konzumované množství, nebude mít velký účinek.

Jako takový, je lepší užívat kurkumin jako součást matrixu, který obsahuje piperin, což zvyšuje absorpci kurkuminu až o 2000 %.

 

Reference:

  1. Jayaraj Ravindran, Sahdeo Prasad, and Bharat B. Aggarwal. "Curcumin and Cancer Cells: How Many Ways Can Curry Kill Tumor Cells Selectively?" AAPS J. 2009 Sep; 11(3): 495–510.