Méně pózování, více pokroku

"Podívejte na moji večeři! Co říkáte?"

Méně pózování, více pokroku_HIGHPROTEIN_článek

Dana měla na večeři kuře a rýži. Víte také, co měla na snídani, oběd a svačinu... Jako tyčinka, kterou jedla před spaním, protože se jí hodí do makra.

Jak to vím?

Protože Vás prostřednictvím sociálních médií informuje o každém jídle, někdy hází jeden obrázek za druhým, takže si nenechá ujít jediný detail, co jí leze z / do úst.

Pak je tu Michal!

Michal dnes cvičil nohy a lýtka. Poté se z každého úhlu nafotil, aby Vám ukázal, jak tvrdě "dře" v posilovně.

Jak to vím?

Protože dokumentuje každý trénink, šatnu, selfie před a po tréninku a vše zveřejňuje. Každý den, někdy i noc.

Znáte nějaké Dany a Michaly?

Top trendy v oblasti fitness

Top dietní trend není dieta. Top tréninkoví trend není cvičení.

Jsou to sociální média. Zobrazují světu to, co jíte a jak tvrdě cvičíte. Je to způsob, jak dokládáme naši způsobilost: Veřejně.

Je to na každé platformě sociálních médií: fotky s jídlem, pokroku, cvičení, selfie atd. Pak je zde nápor Facebook Fan Pages, které lidé vytvořili pro sebe, o přechodu  #BeastMode na #LegDay v tělocvičně atd.

Je to špatná věc?

Spíš ne. Dělám příspěvky související s fitness. Vztáhnu li to sám na sebe. Dokonce jsem si udělal selfie... pak jej umístil do článku.

Tak co je za problém?

Problém spočívá v tom, že se můžete stát závislí na uznání.

Když je fitness spíše o zapůsobení na lidi než o snaze o zdravé, silné tělo, když se Váš život točí kolem uznání a když ho motivujete, namísto úsilí, které je třeba si dokonce zasloužit, to se stává problémem.

Získání více "likes," "favorites," a "followers" neupevní Vaši lásku k disciplíně správného stravování a cvičení. Posílí to jen potřebu větší pozornosti.

Motivace přichází a odchází. Je to tak strašidelné. A stane se nejsilnější, když vyžadujete neustálé uznání a vstupy od jiných lidí.

Vyžadujete uznání. Ne uznání sama sebe, ale neschopnost být šťastný a tvrdě pracovat bez něj. A přesahuje to za sociální média. Tato potřeba uznání je problémem i v reálném životě.

Maratonista, který nikdy neběžel

Žena, s níž jsem pracoval, se rozhodla, že se připraví na maraton. Všichni jsme jí blahopřáli k rozhodnutí a Vy jste mohly vidět, že miluje pocit, jak je chválena, protože se ujistila, že každý kolega o tom ví.

Ale několik týdnů přešlo a velmi brzy nám řekla, jak se stane malířkou a bude prodávat své umění.

Nikdy neběžela maratón, ani neprodala malbu, i nedokončenou. Pokračovala v dočasných snahách, ale žádná z nich jí dlouho nevydržela. 

Její snaha nebyla o osobním posunu, ale spíše o tom, co si ostatní lidé mysleli, přestože se úspěchy nestaly.

Ona žila očima jiných lidí - secondhand - nikdy nenašla potěšení v samotné práci, ale v pozornosti, kterou získala. Obdivování bylo všechno, co potřebovala.

Chopte se někdy myšlenky stejný způsobem, dělat věci pouze pro reakce, které přijdou od jiných lidí - ať už chcete aby Vám záviděli nebo Vás obdivovali.

Možná jsem všichni byli někdy vinni. Já ano! Ale je to dosti riskantní při dietě a cvičení.

Pokud je Vaším cílem méně úsilí a více pozornosti, nebudete pokračovat v práci. Nebudete zvládat zdravé stravování, těžký trénink nebo běh maratónu nebo něco, co vyžaduje pořádné "koule" a úsilí.

Uznání Vás nedostane až tak daleko. Jíst správně a tvrdě trénovat po zbytek Vašeho života nebudu snadné udržet, pokud uznání opadne.

Proveďte to opačně

Někteří říkají, že je třeba, abyste každému říkali své cíle, abyste se zlepšovali. Ale z větší části sdílení Vašich ambicí neprokazuje nic, kromě možného poklepání po zádech.

Nejlepší způsob jak dosáhnout dlouhodobého pokroku? Zjistěte, jaká osoba chcete být a proč jste se ji dosud nestali.

Ponořte se do práce, kterou děláte, vytvořte si zvyky, najděte potěšení z toho, že to děláte bez vyznamenání a pomalu se stanete člověkem, který dokáže dosáhnout toho, o co se opírá.

Chcete být takovým člověkem, který ví, jak vařit a jíst zdravě? Nebo takový druh cvičence, který ví, jak postupovat ku předu při formování těla?

Ať je tomu tak, milujte úsilí, milujte čas cvičení, hledejte odpovědi. Milujte myšlenku, že stále hledáte cestu pokroku. Žijte s vědomím, že máte potenciál. Dokažte (sami), že Vaše cíle nemají nic společného s tím, co si ostatní lidé myslí a kým opravdu chcete být.

Zpevněte svůj závazek tím, že rozvíjíte dovednosti dříve, než je dáte sdílet.

Pokud uspějete, lidé si toho všimnou. Pokud učiníte velký pokrok, lidé se na to zeptají. To je skvělé, ale uznání je skvělým vedlejším efektem Vaší tvrdé práce, není to důvod.

"Podívejte se na sebe - zdravé stravování a cvičení existuje i v případě, když nejsou na tweetu nebo jako aktualizace stavu. Cíle lze dosáhnout i v případě, že nejsou zveřejněny."
Pavel Kučera