6 nepsaných pravidel v posilovně

Následujte je nebo čelte důsledkům.

6 nepsaných pravidel v posilovně_HIGHPROTEIN_článek

Pravděpodobně jste viděli seznam pravidel ve své tělocvičně. Jsou na místě, aby uklidňovali právníky a zabraňovali Vám ublížit si: nenechávejte cenné věci ve skříňce, uklízejte po sobě nářadí atd. Docela běžné věci.

Nechci, aby si někdo ublížil nebo se pobil, alespoň ne v posilovně. Chci, aby všichni byli šťastní a dosáhli svých cílů, takže musíme mít pravidla. Kromě těch, které jsou umístěny na zdi, je zde i řada nepsaných pravidel, které se mnohdy překrývají s písemnými pravidly. Vezměme pravidlo "uklízej činky". Samozřejmě to nemuselo být napsáno. Někteří z nás byli vychováni s hodnotami, které nám bráni po sobě neuklízet.

1. Uklízejte po sobě

Tělocvična je sdíleným místem. Mr. Olympia musí uklízet své nářadí stejně jako každý další. Líbí se my přístup Kai Greena, který po sobě nejen uklízí, ale i otírá každé nářadí, které použil. Každým, kdo má jakýkoliv pocit slušnosti, se takto chová k půjčenému nářadí.

Nikdo nechce prohledávat celou posilovnu, když hledá pár 40 kilových jednoruček, protože Vám se nechtěli uklízet. Nikdo nebude chodit za Vámi a uklízet Vaše hovno!

2. Zacházejte s tělocvičnou jako s vaším domovem (nebo lépe)

Plivl by jsi doma na podlahu? Pak neplivej na podlahu v posilovně. Nechal by jsi prázdnou láhev na vodu, aby ji někdo jiný vyhodil? Pak to nedělej v posilovně. Pokud si dáváš před tréninkem pre-workout a půlku ho vysypeš, čekáš, že to někdo uklidí? Tak to nedělej v koupelně v posilovně.

Majitelé tělocvičny neplatí lidi, aby po Vás uklízeli a zajistili, že se nebudete chovat jako oholená opice. Pokud pečujete o tělocvičnu jako o Váš domov - a měli by jste - všichni budeme mít lepší tělocvičnu.

3. Nebuďte vlezlí

Zatímco posilovna je snadný způsob jak najít potencionálního "kamaráda/ku", není to primární účel. Většina lidí chodí do posilovny cvičit, nebo aspoň by měla. A i když je Vám někdo sympatický, neznamená to, že je nadšený z Vás. To prostě znamená, že se bojí uškodit Vašim pocitům, protože jste zoufalí a to je smutné.

Pokud má žena sluchátka nebo kapuci, čepici v blízkosti očí a nekomunikuje s nikým, pravděpodobně neocení, že se za ní vydáte a přerušíte ji v polovině série. Je zřejmé, že nemá zájem mluvit. Pokud překročíte tuto bariéru, buďte připraveni být označeni za kretény.

A dívka na recepci. Ona je tam v pasti, je placena, aby byla přátelská a milá k Tobě. Nezneužívejte toho, je to velice křehký vztah mezi Vámi a ní.

Dámy, pokud se chlap zaměří na své cvičení, nechejte ho na pokoji. Pokud není po tréninku, bude Vás sice respektovat, ale přesto se bude soustředit na svůj trénink. Nechoďte do posilovny se pokoušet najít muže, jděte tam, aby jste se cítili sami lépe.

4. Nekraďte v posilovně nebo ostatním členům

Krádež přesahuje ztrátu jednotlivce a skutečně ubližuje všem členům tělocvičny. Jak? Přemýšlejte o tom takto: pokud ukradnete osobní věci jiných členů, pak vytváříte vyprávění, které nakonec pronikne do veřejné sféry a poznamená posilovnu. Dneska se špatné zprávy šíři neuvěřitelně rychle a působí jako mor. Řada krádeží může vážně ublížit podnikání. Hádejte, kde budete trénovat, když se Vaše tělocvična zavře.

5. Neblokujte zrcadla

Pokud někdo cvičí, nestavte se mezi něj a zrcadlo. Zrcadlo je posvátné. Čím těžší váha, tím je posvátnější. Ne pro marnost, ale jako nástroj. U mnoha cviků, bude Vaše provedení lépe kontrolovatelné, pokud uvidíte, co děláte.

Nezáleží na tom, kdo je větší a kdo kolik váží.

A nebuďte ten chlapík, který vezme pár činek a postaví se na svou sérii tři centimetry od stojanu. Vezměte činky a ustupte, ať se tam dostanou i další cvičící.

6. Nikdy nerozptylujte někoho, kdo právě cvičí

Neobtěžujte někoho, kdo je v průběhu cviku, nepřibližujte se a nepřerušujte jej, aby jste se na něco zeptali. To se dokonce vtahuje i na "hezké" věci, jako je nevyžádané povzbuzení. Nedělejte nic, čím by jste někoho během cviku rozptylovali. Rozptýlení během těžké sady je skvělý způsob, jak si ublížit. A vyrušování nesprávného člověka, je fajn způsob, jak dostat do "budky".

Nechoďte ke stojanu, který někdo používá, s tím, že předpokládáte, že jste vítáni. Neberte posledních pár kotoučů, než se zeptáte, jestli je nebude používat. Totéž platí i pro koncové adaptéry. A určitě se neptejte uprostřed prováděného cviku!