3 chyby, které děláte s Vaším Pre-Workout suplementem!

Potřebujete dodatečné "nakopnutí" před tréninkem? Před-tréninkové doplňky výživy jsou skvělou volbou, ale pokud jde o něco tak jednoduchého je snadné chybovat.

3 chyby, které děláte s Vaším Pre-Workout suplementem_HIGHPROTEIN_článek 

Doplňky před tréninkem se staly výcvikovými standardy stejně jako proteinové prášky a to z dobrého důvodu - jsou efektivní a snadno použitelné! Mají tak snadné použití, ve skutečnosti, že samotné jméno Vám řekne, kdy jej přesně přijmout.

Ve světle této jednoduchosti, jak by mohl něco zkomplikovat před tréninkem? Budete překvapení. Ujistěte se, že neděláte žádné z těchto chyb, pokud jde o tuto oblíbenou kategorii doplňků.

1 chyba: Vaše časovaní je špatné (vážně)

Často vidím, že lidé pijí před-tréninkový nápoj, přímo před tréninkem. Většina účinných složek v před-tréninkovém nápoji potřebuje 15 až 30 minut, aby dosáhla nejvyšší hladiny v krvi. Pokud počkáte, dokud se nedostanete do posilovny, aby jste "nakopávač" vzali, jeho účinek se dostavím až u druhého, třetího cviku!

A pokud si myslíte, že pozdní užití Vám zanechá více energie na druhou půlku tréninku, přemýšlejte znovu. Většina "nakopávačů" je založena na stimulantech a to obvykle s kofeinem. Vašemu tělu trvá 3 až 5 hodin, aby se koncentrace kofeinu v krvi snížila na polovinu.

Takže pokud užijete "nakopávač" podle podle doporučení, získáte z něj plný užitek. Zvláštní pozornost by měla být, jestli berete "nakopávač" příliš pozdě, obzvlášť pokud trénujete pozdě večer. Pokud ano, možná budete mít potíže s usnutím.

2 chyba: Pijete na prázdný žaludek

Pokud někdy pijete kávu na prázdný žaludek, znáte pocit: závratě, nervozita a někdy pocit žaludku na vodě. Pokud pijete před tréninkem 200 až 300 miligramů kofeinu, aniž by jste něco jedli, můžete se cítit přesně stejným způsobem.

S malým jídlem cca 60 minut před zahájením tréninku můžete minimalizovat nežádoucí účinky, jako jsou tyto, plus tyto extra živiny Vám pomohou nakopnou Váš trénink.

Pokud máte obavy, že trénink na plný žaludek sníží jeho sílu, nejezte jídlo s vlákninou. Vyvarujte se celozrnných potravin, syrového ovoce, ořechů, semen a syrové zeleniny.

3 chyba: Váš "nakopávač" neobsahuje některé základní složky

Existuje mnoho skvělých "nakopávačů", které si můžete dnes vybrat. Takže je spousta druhů s různým druhem a poměrem ingrediencí, než můžete spočítat na prstech. Dlouhý seznam přísad pravděpodobně obsahuje plniva nebo také malé množství důležitých složek, že jedna dávka Vám neudělá nic.

Moje rada je držet se základních ingrediencí. Ať už si vybíráte Váš "nakopávač" na základě chuti, štítku nebo značky, ujistěte se, že obsahuje následující složky:

  • L-citrulin nebo L-arginin AKG - způsobuje intenzivní prokrvení a napumpování
  • Beta alanin - oddaluje zakyselení svalů a prodlužuje výkon
  • Kofein nebo Guarana extrakt - maximalizuje soustředění
  • Vitamín C - snižuje únavu, vyčerpání, podporuje psychiku a imunitu během intenzivního fyzického výkonu
  • Kreatin monohydrát - zvyšuje svalovou hmotu a sílu, ale nikdy ho tam nebude dost a zbytečně zabírá místo dalším stimulantům. Moje rada je užívat kreatin monohydrát zvlášť v účinném množství!